Co zjeść na kaca?

Każdy pełnoletni człowiek miał z nim prawdopodobnie do czynienia chociaż raz w życiu. Kac. Syndrom dnia poprzedniego czy efekt gorączki sobotniej nocy. Poza całkowitą wstrzemięźliwością nie istnieje wiele skutecznych technik, które Was przed nim uchronią. Wiemy, że każdy może czasem dać ponieść się dobrej zabawie, więc skupimy się na redukcji szkód. Co można zjeść na kaca, aby poprawić swoje samopoczucie?

Co mogę zjeść na kaca? – Jajecznica

Jedna z najpopularniejszych potraw kacowych, ponieważ można ją przygotować w warunkach domowych, a także zjeść na mieście. Lekko lub mocno ścięta, z dodatkami lub bez i starannie zbilansowana smakowo. Zwykle występuje w zestawie z tłustym boczkiem lub szynką. Kilka warzyw oraz kromka żytniego chleba z masłem i otrzymujemy pełnowartościowy posiłek. A jest to coś, czego potrzebuje każdy organizm wyniszczony wielogodzinną imprezą. Czarna kawa postawi Was na nogi i umożliwi powrót do świata żywych.

caffe przy ulicy jajecznica co można zjeść na kaca
Pięciojajkowa jajecznica z Caffe przy Ulicy. Z koszem chleba i kawą za nieco ponad 10 złotych.

Co można zjeść na kaca? – Rosół

Według badania opinii publicznej według Pełnych Brzuchów perła w koronie potraw na kaca. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie prosił o niego w chwili słabości swoich rodziców czy partnera. Najlepiej tłusty i bogaty w zioła. Cieplutki płyn rozgrzeje zmęczony żołądek i da nadzieję na lepsze jutro. Jeśli wcześniejsza zabawa nieco wypadła spod kontroli, ale w kontrolowanych warunkach, na pewno się sprawdzi. Jednak w przypadku, gdy sprawa jest poważna, potrzebujecie agenta do zadań specjalnych..

bacówka u józka łódź opinie
Rosół z Bacówki u Józka. Nie najlepszy, ale zdecydowanie sprawdzi się na kaca.

 

Co dobrze zjeść na kaca? – Ramen lub Pho

Ramen, aromatyczne Pho lub inna zupa na sterydach. Ze względu na ogromną różnorodność można uzupełnić swoje niedobory na poszczególne składniki odżywcze. Zdecydowanie warto zjeść je na kaca, chyba że Wasze żołądki nie są wystarczająco odporne. Wówczas lepiej zdecydować się na coś nieco lżejszego, ale równie skutecznego. Skoro trzepot skrzydeł motyla przypomina wtedy hałas młota pneumatycznego lub towarzyszący startowi samolotu, warto sięgnąć po efektywne panaceum.

co warto zjeść na kaca ramen pho
Ato Ramen jest otwarte nawet w Nowy Rok!

Co lekkiego zjeść na kaca? – Granola z jogurtem

Niestety, nie każdy może cieszyć się układem pokarmowym ze stali, a jego kacowi towarzyszą efekty uboczne uniemożliwiające zjedzenie czegoś tłustego. Wówczas należy spuścić nieco z tonu i zrezygnować z mocy lekarstwa na rzecz delikatności. Granola z owocami i jogurtem będzie jak najbardziej odpowiednia. Nabiał zawiera wiele kultur bakterii, które poprawią trawienie, a niektóre owoce polifenole i flawonoidy niwelujące objawy kaca. Naukowy bełkot zakończymy tym, że miseczkę można skomponować w dowolny sposób, co czyni ją uniwersalnym i łatwodostępnym lekarstwem.

co lekkiego zjeść na kaca bowl granola qubek cafe
Miska dobroci od Qubek Cafe. Smaczna i zdrowa!

Co zjeść na kaca, aby poprawić nastrój? – Burger

Burgery stanowią aktualnie najpopularniejszy i najłatwiej dostępny street food w Polsce. Nawet w mniejszych miejscowościach ludzie zmagający się z kacem mogą skorzystać z oferty restauracji spod znaku złotych łuków. W Łodzi możemy zjeść kilka fajnych burgerów, a także burgeropodonych kanapek premium. Do wyboru, do koloru. Dopasujcie ich skład do swoich preferencji, nietolerancji oraz gustu i zwalczajcie syndrom dnia poprzedniego! Nastrój również ulegnie poprawie, serio!

co warto zjeść na kaca burger fafalafa
Burgery to najpopularniejszy street food, ale zwracajcie uwagę na jakość. Temu z Fafalafa jej nie brakuje!

Co zjeść na kaca, zamiast Maka? – Fryty kacowe

Klasyk w postaci frytek z McDonald’s jest obiektywnie smaczny, ale na kaca-giganta może okazać się niewystarczający. Co innego fryty kacowe lub poutine. Smażone ziemniaki z różnorodnymi dodatkami to uciecha nie tylko dla żołądka, ale także oka. Bogactwo kolorów powoduje, że prezentuje się naprawdę kozacko. Co więcej, w swoim składzie może zawierać elementy, który pomogą pozbyć się dolegliwości po imprezie i wspominaliśmy o nich w poprzednich akapitach. Pełne Brzuchy approves!

co zjeść na kaca zamiast mcdonalds pho shop
Fryty kacowe to kompozycja stworzona przez Pho Shop w odpowiedzi na oczekiwania zmęczonych łodzian.

Jak pokonać kaca, aby przeszczep się przyjął?

Kolejnym remedium na kaca jest czerwony, soczysty owoc polskich gruntów. Polski pomidor ma tyle witaminy C, co cytryna, ale można go zjeść bez wykrzywiania twarzy. Do tego dostarczy wymęczonemu organizmowi potężną dawkę potasu, którego brak równa się osłabieniu mięśni i zmniejszeniu kurczliwości mięśnia sercowego (podobno). Aby przeszczep w postaci kacowego posiłku się przyjął, warto sięgnąć po sok pomidorowy. Dla wielbicieli ekstremalnych doznań (również dzień po) – sok pomidorowy z kimchi. Jeśli nie pomoże on na Twoje dolegliwości, bez obaw kontynuuj imprezę. Zrób z niego wysokoprocentową Krwawą Marry, a leczenie kaca przełóż na kolejny dzień.

polski pomidor dobry na kaca
Soki pomidorowe Polski Pomidor pomogą na kaca. A jak nie – przydadzą się do Krwawej Marry.

Czy bullshitometry niektórych naukowców wystrzeliły w kosmos po przeczytaniu tego tekstu? Być może. Mimo tego że użyliśmy w tekście kilku mądrych słów, nie jest to artykuł naukowy. Ma raczej charakter humorystyczny, a powyższe rady to po prostu luźne propozycje potraw, po których my lub nasi znajomi czujemy się lepiej dzień po imprezie. Alkohol oczywiście tylko dla pełnoletnich, a jedynym w stu procentach skutecznym środkiem na kaca jest wstrzemięźliwość! Obiektywnie warto również pić dużo wody, ponieważ procenty powodują odwodnienie, które jest jedną z przyczyn dolegliwości kacowych.