Jak oceniamy?

Ocena, nawet najbardziej szczera, zawsze jest wynikiem subiektywnych doznań. Opis naszej wizyty w lokalu przybliży Wam jej przebieg oraz wrażenia jej towarzyszące. Jednak ocenę liczbową każdy może odebrać inaczej. Żeby pomóc Wam zinterpretować liczby pod postami przygotowaliśmy mały opis. Łapcie ściągę dotyczącą tego, jak oceniamy!

Totalny sztos

Wszystko zagrało tutaj koncertowo!  Genialne potrawy, wyjątkowy wystrój, kompetentna obsługa i intrygująca atmosfera. Lokale, które nigdy nas nie zawiodły, które cenimy, o których śnimy, do których wracamy i polecamy każdemu z całego serca. Do tych miejsc w pierwszej kolejności zabieramy naszych gości z innych miast i zdecydowanie nie czujemy żadnej presji!

Całkowiecie OK

Jest dobrze! Nawet bardzo! Właściwie – całkowicie OK. Ciężko się do czegoś przyczepić, wszystko stoi na satysfakcjonującym poziomie. Bardzo dobra kuchnia i fajny lokal. Brakuje tylko tej wisienki na torcie, kropki nad i, ostatniego muśnięcia magicznym proszkiem do maksymalnej oceny.

Średnio na jeża

Poprawna knajpa, ale z paroma niedociągnięciami. Można tutaj zjeść przyzwoite jedzenie, ale nie oczekujcie fajerwerków. Nadal można bez stresu ją odwiedzić, ale głównie będąc w bliskiej okolicy. Knajpa jak Twój kumpel ze szkoły, który ciągle leciał na trójkach.

Do poprawki

Coś poszło zdecydowanie nie tak. Jedzenie niczym nie zachwyca, a lokal nie zachęca do ponownych odwiedzin. Na pierwszy rzut oka każdy widzi rażące błędy. My poważnie zastanowilibyśmy się nad kolejną wizytą, ale to do Ciebie należy ostateczna decyzja. Nie bierzemy za nią jednak odpowiedzialności!

Katastrofa

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Jedzenie poziomem dorównujące karimacie oraz lokal, który sanepid widział tylko na zdjęciach. Wykorzystajcie to, że my już poświęciliśmy się, jedząc w tym miejscu i nie próbujcie tego na własnych żołądkach!

 

Na każdą kieszeń Umiarkowane Premium

Każda relacja jest również opisana orientacyjną ceną dań. Korzystamy z trzypunktowej skali: na każdą kieszeń, umiarkowane i premium. Poniższe wartości liczbowe odpowiadają średniej cenie dań głównych w danym lokalu.

Przykładowo: Na każdą kieszeń – Średnia cena dania: do 25 zł – oznacza, że w knajpie koszt głównego dania to średnio mniej niż ćwierć stówki. W przypadku braku dań głównych raczej nie spotkacie dania droższego niż 25 zł. Każdy punkt tej skali można interpretować dość luźno, więc jeśli chcecie upewnić się co do cen to zapoznajcie się z menu knajpy.

Mamy nadzieję, że powyższe didaskalia pomogą Wam zrozumieć nasz system oceniania. Pamiętajcie jednak, że nasza skala i wszystkie jej punkty mają charakter orientacyjny. Jedyna ocena, która będzie w stu procentach zgodna z Waszymi odczuciami to ta, którą wypracujecie sobie sami!