Prezenty świąteczne last minute! Co warto kupić bliskim?

Jak zwykle obiecywaliście sobie, że zajmiecie się kupnem prezentów świątecznych na początku grudnia, a nawet w listopadzie, ale mikołajowy worek nadal pozostaje pusty? Przyznajcie się! Znamy realia tego zwariowanego okresu i chcemy Wam go ułatwić. Przedstawiamy nasz subiektywny poradnik prezentowy, który pomoże znaleźć niezwykły podarunek dla łakomczucha, który ma w swoim sercu miejsce dla Łodzi.

Nasza lista uwzględnia produkty od łódzkich artystów i lokalnych firm oraz najlepszych restauracji. Większość z nich charakteryzuje się również nutką praktyczności. Wiemy, że czytają nas głównie mieszkańcy Łodzi i okolic, którzy bezwzględnie interesują się dobrym jedzeniem i gastroturystyką. Połączyliśmy to wszystko w jedną całość, a maszyna losująca wypluła poniższe propozycje. Oto one!

Spersonalizowany kubek dla prawdziwego foodie

Kubek to pozorne oklepany pomysł, ale nie da się zarzucić mu, że nie jest praktyczny. Łatwo jednak zamienić go w wyjątkowy prezent świąteczny, kontaktując się z Mazu Mazu. Dorota to artystka z Bałut, która zamieni wybrany przez Was zwykły kawałek ceramiki w dzieło sztuki. Potrafi namalować na nich dosłownie wszystko! Testowaliśmy swój egzemplarz i nie możemy mu nic zarzucić. Ale sami przyznajcie: wygląda naprawdę kozacko, prawda?

Tutaj zamówisz kubek od Mazu Mazu.

mazu mazu kubki ceramika prezent pełne brzuchy

Kolorowe skarpety dla wyjątkowej osoby

Pamiętacie jeszcze czasy, w których podarowanie komuś skarpetek było najgorszym faux pas, hałą i przypałem? My też nie! Many Mornings całkowicie odmieniło postrzeganie tego elementu garderoby, lansując modę na krótkie spodnie i długie skarpety. Firma działa na terenie Aleksandrowa Łódzkiego stanowiącego polską stolicę skarpeciarstwa. Co więcej, bardzo angażuje w działania charytatywne poprzez przekazywanie procentu od sprzedaży każdej pary dla potrzebujących! Pełne Brzuchy doceniają również, że Many Mornings pamiętają o łakomczuchach. Skiery z makaronem ramen, reprezentacją kuchni włoskiej, owocami czy świątecznym ciastkiem? Oczywiście, a także wiele innych z gastrocharakterem!

Kliknij i kup skarpetki Many Mornings.

many mornings prezenty świąteczne pełne brzuchy

Przewodnik po zawiłościach gastronomii w Polsce

Już od ponad pół roku staramy się przedstawiać Wam meandry związane z łódzką gastronomią w maksymalnie nieekspercki i przystępny sposób, jak tylko potrafimy. Przewodnik Gault&Millau Polska gra z nami do jednej bramki. W najbardziej aktualnej wersji autorzy wyselekcjonowali 640 knajp wartych odwiedzenia, 170 bardziej przystępnych lokali oraz 200 produktów regionalnych, o których musicie wiedzieć! Książka stanowi przydatny prezent świąteczny, ponieważ ułatwi poruszane się po zawiłych uliczkach łódzkiej gastronomii, ale także innych miast z całej Polski. To prawdopodobnie jeden z najpyszniejszych podarunków!

Strona Gault&Millau Polska, na której kupicie Żółty Przewodnik.

prezenty świąteczne pełne brzuchy gault millat=u

Vouchery do restauracji > gotówka w kopercie

Zdecydowanie bardziej wolimy podarować komuś bliskiemu coś, co będzie od nas wymagało pewnego zaangażowania, aniżeli pieniądze. Możecie z nami dyskutować, zachęcamy! Zwracamy się teraz do osób, którym zdarza się dać prezent w kopercie. Nie boicie się, że Wasi przyjaciele wydadzą hajs na głupoty?! Nie lepiej mieć pewność, że będzie spożytkowany odpowiednio? Najlepiej w fajnej knajpie? Vouchery do restauracji to dobra alternatywa!

winni pełne brzuchy prezenty świąteczeWinni to wyjątkowy koncept, który opiera się na serwowaniu wina bez zadęcia i zbędnego patosu. W tym przyjemnym wnętrzu zawsze jest gwarno, a atmosfera sprzyja spotkaniom ze znajomymi i żywym dyskusjom. Kto nie ucieszyłby się z możliwości wydania tam kilkudziesięciu złotych, skoro poza wypiciem trunków z różnych zakątków Europy, można również zjeść oryginalne tapas?

Link do profilu Winnych, gdzie można zamówić voucher.

prezenty świąteczne pełne brzuchy pasibusPasibus to już ogólnopolska sieć burgerowni. Jak dobrze, że trafili również do Łodzi! Mimo tego, że znajduje się w food courcie Manufaktury, to i tak zawstydza jakością i smakiem wiele innych lokali. A teraz zastanówcie się spokojnie. Lepiej podarować komuś voucher do Pasibusa i mieć pewność, że będzie super, czy 25 złotych i siedzieć, jak na szpilkach, bo przyjaciel może pójść na burgera do… ? 😉

Tutaj więcej informacji o voucherach do Pasibusa.

pełne brzuchy prezenty świąteczne voucher do restauracjiAloha, kochani! Znacie kogoś, kto lubi poznawać nowe smaki i odkrywać kuchnie odległych krajów, ale jednocześnie nie zawsze ma wystarczająco dużo odwagi? Być może. Czy voucher do Aloha Poke to dla takiej osoby idealny prezent świąteczny? Na pewno! Kuchnia hawajska to klimat, na który nie zdecyduje się każdy. Zmotywujcie swojego przyjaciela takim upominkiem, a my gwarantujemy, że będzie zadowolony z wizyty.

Gdzie kupić voucher do Aloha Poke? Wystarczy kliknąć.

Maksimum łódzkości w asortymencie Gouda Works

Myśląc o prezentach z łódzkim sznytem, nie można nie wspomnieć o Gouda Works. W wywiadzie, który przeprowadziliśmy z Danielem, wspomniał, że lubi gotować, interesuje go lokalna gastronomia, czego nie da się nie zauważyć w jego twórczości. Jeśli macie nostalgicznego przyjaciela, który dodatkowo jest fanem nocnych eskapad po Pietrynie, możecie obdarować go plakatem upamiętniającym pierwszą restaurację McDonald’s w Łodzi, która została już zamknięta. Postery to jednak tylko skromny ułamek asortymentu Gouda Works. Odwiedźcie profil na Facebooku, aby być na bieżąco z ofertą, ponieważ większość produktów szybko pojawia się i znika, jak Magik w utworze Paktofoniki.

Tutaj znajdziecie szeroki wybór plakatów, a tutaj pozostałą, aktualną ofertę GW.

gouda works pełne brzuchy prezent na święta

To już koniec naszych propozycji. Dajcie znać czy kupujecie prezenty w ostatniej chwili, czy raczej zamawiacie je w sklepach internetowych już w październiku. Jeśli lista Wam się przydała, to w ramach rekompensaty możecie wpadać do nas częściej! Na co dzień zajmujemy się pisaniem recenzji o knajpach, czasem wpadnie jakiś wywiad, relacja z wydarzenia, a także test. Do zobaczenia!

Autorką zdjęć jest Natalia Sławińska. Wpis powstał we współpracy z Mazu Mazu, Pasibusem, Winnymi, Aloha Poke oraz Many Mornings.