Pasta GO!

Cztery lokale w samym centrum Łodzi. Restauracje typu Casual Fast Dining. Nieformalna atmosfera i luźny klimat, a także setki oddanych fanów. Makaron w rękę i w długą! Przed Państwem Pasta GO!

Pasta GO! to mała sieć lokali, serwujących przede wszystkim makarony. Twórcy lokalu przyjęli za główny cel stworzenie miejsca, które umożliwi częste stołowanie się na mieście, bez grabieży dla portfela. Przyświeca im wiele pięknie brzmiących wartości, które można (nieudolnie) skrócić do:

  • chcemy, aby każdy gość był maksymalnie zadowolony,
  • gotujemy tylko za świeżych składników ,
  • w naszych lokalach ma być nowocześnie, szybko, smacznie,
  • między ścianami restauracji ma hulać pozytywny flow.

Pozostałe znajdziecie na oficjalnej stronie Pasta GO! A wiecie co jest najlepsze? To, że po naszej wizycie przekonaliśmy się, że nie są to wyświechtane frazesy. Sentences came true!

pasta go makaron
Kubki na wynos z Pasta Go przysłoniły nam cały świat!

Pasta Go, czyli weź makaron i w długą

Koncepcja jest prosta. Wchodzisz do lokalu. Panuje w nim luźna atmosfera. Wśród klientów dominują młodzi ludzie, ale nie brakuje także przedstawicieli innych grup społecznych. Wita Cię uśmiechnięta obsługa i zaprasza do lady, aby złożyć zamówienie. W menu Pasta GO! znajduje się ponad dwadzieścia kompozycji. Wcześniej musisz wybrać spośród trzech rozmiarów kubeczków (S – ok. 350 g, M – ok. 500 g lub L – ok. 700 g) i pięciu rodzajów makaronu (Spaghetii, Penne, Farfalle, Fusilli Pełne Ziarno i makaron bez glutenu).

Spokojnie, jeśli włoskie nazwy klusek stanowią dla Was przeszkodę, nie będzie potrzeby korzystać z translatora. Obsługa jest chętna do pomocy i z pewnością wszystko wyjaśni lub doradzi.  Tym bardziej, że schody zaczynają się przy wyborze sosu..

pasta go menu 2
Szybko przekąska? Jesteśmy na tak!

Wszystkie kompozycje w zależności od rozmiaru kubeczka oscylują w granicach od 10 do 18 zł. Nasz wybór padł na Farfalle Green Pesto i Penne Hawaiian Chicken. Oba w rozmiarze S. Tuż po zamówieniu do roboty zabrał się kucharz, a cały proces był całkowicie transparentny. Mogliśmy na własne oczy przekonać się, że lokal nie korzysta z gotowców tylko wszystko (lub znaczącą większość) wykonuje na bieżąco.

Menu Pasta Go uwzględnia potrzeby wegan i bezglutenowców

Fajnie, że twórcy menu wyszli naprzeciw aktualnym trendom i poza klasycznymi kompozycjami jak Carbonara czy Arrabiata, nawet bezglutenowcy, bezlaktozowcy i weganie znajdą coś dla siebie.

pasta go menu
Pasta Go zjedliśmy podczas spaceru aleją Kościuszki.

Co do naszych dań: mieszanki były bardzo smaczne. Zaskoczyło nas to, że najmniejsza porcja naprawdę nas nasyciła! Na większy rozmiar zdecydowalibyśmy się tylko w przypadku naprawdę ogromnego głodu. Co prawda było w nich trochę za dużo tłuszczu, ale trzeba lojalnie wspomnieć, że obsługa nas o tym poinformowała. Być może niektóre sosy nie są do końca autentycznymi włoskimi kompozycjami, a raczej ich zeuropeizowanymi wersjami. Ale.. właściwie co z tego? W wyjątkowo przystępnej cenie zjedliśmy obiadek, atmosfera była przyjemna i polecieliśmy dalej. Czego chcieć więcej? W swojej kategorii Pasta GO! to wzór!

Sprawdź “Jak oceniamy?”

ocena Pasta GO!

Pasta GO!

ul. Zachodnia 44
ul. Kościuszki 32
ul. Sienkiewicza 15
ul. Żwirki 8
Facebook | Instagram | Twitter | Menu

Sprawdź inne recenzje!